WordPress blogu nasıl yedeklenir

İsterseniz tüm yazıları isteseniz sadece tek bir yazıyı aktarabilirsiniz. Tek bir yazı direk olarak eklenebilir ancak, yazıya gelen yorumları vs de aktarmak istiyorsanız bu özelliği kullanmalısınız.

Şimdi başlayalım.

Dışa Aktar Nası Yapılır?

1) Tüm yazıları aktarma:
Tüm yazılarımızı dışa aktarmak için ilk olarak wordprese giriş yapıyoruz.Sol menüden Araçlar > Dışa Aktar a tıklıyoruz.Yazıları seçiyoruz ve tüm kategori ve tüm yazarların yazarlarını seçip indiriyoruz.Aynı bölümden sadece sayfaları veya tüm içeriğide indirebilirsiniz.

2) Belli yazıları Aktarma: Eğer sadece belli yazıları aktarmak istiyorsak, şöyle bir yöntem kullanabiliriz.Sol menüden kullanıcılar > Yeni Ekle ye tıklayıp yeni bir kullanıcı oluşturalım.Sonra dışa aktarmak istediğimiz yazıların yazarını bu kullanıcı yapalım.Şimdi tekrar Araçlar > Dışa Aktar diyoruz.Yazıları işaretliyoruz.Sonra yeni oluşturduğumuz yazarı seçiyoruz ve sadece onun yazılarını indirmiş oluyoruz.

Dosyalarımızı indirdik.Şimdide “içe aktar” özelliği ile bunları yeni sitemize ekleyeceğiz.

İçe Aktar Nasıl Yapılır?


İndirdiğimiz yazılarımızı yeni sitemize aktarmak için ilk olarak Araçlar > İçe Aktar a tıklıyoruz. Orada birçok seçenek göreceksiniz.Wordpress e tıklıyoruz. (Daha önce kurmadıysanız)Burda WordPress içe aktarıcıyı kurmamız gerekiyor.Wordpress’e tıkladığımızda açılan pencereden şimdi kur diyoruz.Sonra açılan sayfada ftp bilgilerimizi girip kurulumu yapıyoruz ve eklentiyi etkinleştiriyoruz.Etkinleştirdikten sonra otomatikmen içeri aktarma sayfası açılacaktır.Gözat deyip dosyalarımızı yüklüyoruz.Daha sonra isterseniz yazılar için yazar seçimi vs yapabilirsiniz.

 

Lê Binêre

Blogger Blog Adresi ve Adı Nasıl Değiştirilir

Burada önemli olan Blogger hesabınıza girdiğinizde Ayarlar Kısmına gitmektir. Çünkü bu kısımdan site adını, adresini, …

error: LÜTFEN OKUYUN KOPYALAMAYIN - JI KEREMA XWE BIXWÎNIN KOPÎ NEKIN !