Celo Boluz

Celo Boluz kimdir

Müziğe Ovacık’taki ekinlerin arasında başladığını söyleyen Celo, “İlk söylediğim parçalar ‘Oynama Şıkıdım’ ve ‘Çaye Berbena’ydı. 1994’te İzmir’e göçtükten sonra o çocukluk şenlikleri gitti. Artık yabancı, kalabalık, her tarafın bina olduğu bir yere gelmiştik. O eski dağ, taş yoktu artık. Bir durgunluk dönemi tabi bu. Alıştıktan sonra tekrar türkü söylemeye başladım. Evdeki kasetlerin üzerine sesimi kaydederdim.” diyor.

Daha sonra konservatuar sınavlarını kazanan Celo, yaşadığı bazı sıkıntılardan dolayı konservatuara gidememiş ve ardından Ege Üniversitesi’nde Tarih bölümü okumaya başlamış. Tabi müzik aşkı her şeyden baskın olduğu için buna da devam edemez.

Okulu bırakıp gezmeye başlıyor Celo ve yaptığı bu yolculuklar müzik konusunda kendini geliştirmesine ön ayak oluyor. Ailesi çocukken Celo’nun müzikle ilgilenmesini istemiyor. Celo derdini müzik yaparak anlatmaya devam ediyor. Ağırlıklı olarak dijital platformlarda çalıştığını söyleyen Boluz “Albüm çıkarmak maddi olarak çok zorluyor. Artık insanlar albüm almıyor internetten indiriyor. Bir tane single çıkardım ‘Gülizar’ ismiyle… Annemin ismiydi ve ona atfettim ilk çalışmamı. Bunun dışında birçok bestem var. Onların olgunlaşmasını bekliyorum” diyor.

Kaynak: Evrensel

 

Lê Binêre

Occo Mahabad

EZİLENLERİN SESİ FEQIYÊ TEYRAN / Occo Mahabad

Tasavvuf vahyin özel bir şekli olan ilhama dayanır. Tasavvufa göre, asıl bilgi ve bilgelik, tasavvuf …

Bir Cevap Yazın

error: LÜTFEN OKUYUN KOPYALAMAYIN - JI KEREMA XWE BIXWÎNIN KOPÎ NEKIN !