Sırrı Ayhan

Sırrı Ayhan Kimdir

Sırrı Ayhan 1961 yılında Adıyaman Kâhta’da doğdu. Siyasi nedenlerden tutuklandığı için liseyi bitiremedi. 1989 yılında Almanya’ya yerleşinceye dek çeşitli işlerde çalışarak yaşamını kazandı. Düsseldorf’ta taksi şoförlüğü yapıyor, bir yandan da kısa öyküler yazıyor. 2002 yılında Kürtçe “Jiyana Nîvco” ve 2003 yılında Türkçe ‘‘Eksik Hayatlar’’ ismi ile Peri Yayınları’nda yayımlanmış iki kitabı var. “Taxi İnternational” isimli Almanca kitabı Verlag Neuer Weg (Yeni Yol Yayınevi) tarafından 2004 yılında yayımlandı. 2008 yılında Belge Yayınlarında “Berberin Dansı” isimli romanı yayınlandı.

2014 yılında Yaqob Tilermeni tarafından Kürtçeye çevrilen kitabı “Dansa Berber” ismiyle Na Yayınlarında yayınlandı.
İlk kez Kürtçe yazdığı ve Yakop Tilermenî’nin editörlüğünde hazırlanan kitabı “Rêçên Dé Neynûkê De” ismiyle Weşenxana Na- Na Yayınlarında 2014 yılında yayınlandı. Dikiz Aynasında Yüzler öykü 2019 yılında Ozan yayınlarında yayınlandı.

Yazar PEN’a Kurd , Avrupa Türkiyeli Yazarlar Grubu üyesidir (ATYG). Alman Yazarlar Birliği üyesidir. “Söz Uçar yazı kalır” İsmiyle Türkiyeli Yazarlarla birlikte bir Antoloji yayınlandı. ISBN: 987-3-9812594-2-1 ve “İZDÜŞÜM” Havuz yayınları Öz Yapım. ISBN:3-9808611-2-0 adlı iki Antolojide yer almıştır.

Lê Binêre

Occo Mahabad

EZİLENLERİN SESİ FEQIYÊ TEYRAN / Occo Mahabad

Tasavvuf vahyin özel bir şekli olan ilhama dayanır. Tasavvufa göre, asıl bilgi ve bilgelik, tasavvuf …

error: LÜTFEN OKUYUN KOPYALAMAYIN - JI KEREMA XWE BIXWÎNIN KOPÎ NEKIN !